Vítame vás na našich stránkach www.barefootka.sk.

Sme veľmi radi že ste nás poctili vašou návštevou a radi by sme predstavili nás a našu predajňu barefoot obuvi v Trenčíne.

Sme manželský pár Michal a Ivana. Prvé skúsenosti s podnikaním sme získali z nášho zabehnutého e-shopu www.ekolife.eu, kde sa špecializujeme na predaj prírodných produktov, vyrábaných prevažne na Slovensku, v nemecky hovoriacich krajinách.

K barefootu nás priviedol náš syn Miško, resp. jeho padnuté klenby na oboch nožičkách. Barefoot obuv mu pomohla dať nožičky opäť do poriadku a my sme sa začali zamýšľať nad konceptom barefoot obuvi, preštudovali se množstvo dostupnej teórie a naše myšlienky vyústili do vzniku kamennej predajne a o niekoľko týždňov aj našu prvú predajňu Barefoot obuvi pre deti a dospelých otvorili.

Úplne prvý výrobca ktorého sme oslovili bola Be Lenka zo Žiliny. Ich skvelý prístup nás motivoval ešte viac a cítili sme, že sme na správnej ceste. Začali sme oslovovať aj ďalšie značky ako VIVO barefoot, Leguano, Baby Bare, Fare, Anatomic, Milash, Peerko a mnoho ďalších. 

Kamenná predajňa Barefoot Trenčín nie je len predajňa obuvi, ale je to hlavne práca ktorá nás nesmierne baví a napĺňa. Chodíme do nej s radosťou a s radosťou z nej odchádzame, častokrát dávno po skončení otváracích hodín, lebo naše podnetné debaty so zákazíkmi sa vedia predĺžiť.

Naši zákazníci sú naša motivácia. A práve barefoot obuv je pre mnohých východiskom z rôznych problémov ktoré sa týkajú:

Zlepšenia držania tela

Problémom s otlakmi, kurími okami a zarastajúcimi nechtami.

Problémom s hallux valgus, teda vbočenými palcami, prípadne pozastavenie a aspoň čiastočná korekcia prehlbujúceho sa problému.

Zlepšenia techniky behu

Zlepšenia rovnováhy a obratnosti

Posilnenia krížového svalstvs na chrbtici

Pomáhajú eliminovať problém tzv. "plochých nôh"

Barefoot obuv pomáha posilniť palce na nohách a následne zabraňuje skracovaniu svalov.

Stimuluje akupresúrne body na chodidlách

Barefoot obuv posilňuje svaly a úpony okolo kĺbov

A čo viac...je to vzdušná a ľahká obuv vhodná pre každého, kto dokáže chodiť bosý.

Barefoot je proste super :)

Naše nohy boli stvorené na pohyb a my im prostredníctvom barefoot obuvi vraciame voľnosť a možnosť fungovať podľa princípov, ktoré sú im dané od prírody.

Vedeli ste že naše chodidlá sú proprioceptívne najbohatšie časti ľudského tela? Znamená to že propriocepcia je schopnosť vnímať samého seba v pohybe. Chodidlá majú rovnaké množstvo nervových zakončení ako dlane. Vnímame nimi nielen štruktúru povrchu, ale tiež jeho tvrdosť, teplotu a ďalšie parametre, ktoré mozgu umožňujú orientovať sa v priestore.

Dnešné módne topánky nám túto proprioceptívnu schopnosť vzali. A nielen to, dnešná obuv nám dokonca spôsobuje zdravotné problémy ako napríklad hallux valgus, deformácie prstov, vybočený palec, skoliózu atď.

Pohyb je život a my veríme že každý by mal dať svojmu telu možnosť nájsť a (znovu) používať svoj prirodzený spôsob pohybu.

Veríme že v našej predajni Barefoot Trenčín nájdete čo hľadáte a ak nie tak spravíme všetko pre to aby sme to pre vás zohnali :).